zpět na úvod
Rychlý kontakt
602 529 527

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Zateplení domů

Mýty a pověry o zateplování

 

Nejen při stavbě svépomocí, ale i v zateplování platí, že na odborníka se pasuje téměř každý, kdo se jím chvíli zabývá. Zaručených „rad a doporučení" tedy koluje mezi lidmi spousta. Jaké jsou nejčastější omyly, které nám mohou způsobit problémy?

 

Mýtus první: Nejvíc peněz ušetřím výměnou oken.

 

Toto tvrzení je nepřesné. Okny opravdu odchází více energie, a pokud problém posuzujeme z tohoto úhlu, měli bychom začít u nich. V případě, že nás zajímá spojení ekonomicko-energetické, ale obvykle sledujeme návratnost finančních prostředků na jednotku energie - orientačně cenu 1 GJ ročně. Kratší návratnost má z tohoto pohledu zateplení vnějších stěn, okny budeme šetřit „dráž".

 

Mýtus druhý: Zateplením přestane můj dům dýchat.

 

Pro vnější zateplení toto tvrzení neplatí. Dýchání jako příjem a následně výdej vzduchu zásadně ovlivňují materiály vnitřních povrchů. Zateplení ovlivňuje především průchod vodních par stěnou. V převážné většině stavebních konstrukcí přitom nedochází v tomto směru uvnitř konstrukce k negativním jevům. Navíc je možné konkrétní případ každé konstrukce předem posoudit výpočtem. Na vnitřním povrchu konstrukce můžete srážení vodních par zateplením výrazně snížit, anebo zcela odstranit - nemusíte se proto obávat plísní a efektu „vlhkých" stěn.

 

Stále Vám uniká teplo? A mysleli jste už na zateplování fasád? Zateplení fasády Vám ušetří náklady na energie. Celková kvalita bydlení se zvýší, stejně jako cena nemovitosti na trhu s realitami. A jestliže se Vám zdá Váš dům starý, tak po zateplení fasády dostane zcela nový kabát.

Naše služby
Reference
Certifikace
Podporujeme

Navštivte nás

Provozovna
Experior s.r.o.
Na Řádkách 12
789 01 Zábřeh na Moravě
ukaž na mapě

Zašlete nám poptávku

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle Podmínek užití.
© 2013 Experior s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil by Fraggo.Net