zpět na úvod
Rychlý kontakt
602 529 527

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Přehled zateplovacích systémů

Jaké jsou hlavní typy a vlastnosti tepelně izolačních systémů? Podle čeho se při jeho výběru řídit?

 

Při výběru řešení, které je pro vás nejvhodnější, se nejčastěji setkáte se zateplením tepelně-izolačními omítkami, kontaktními zateplovacími systémy a odvětrávanými systémy.

 

Kontaktní zateplovací systémy


V našich končinách je tento název nejrozšířenější, v zahraničí se můžeme setkat i s názvem „composite" tedy „skládaný" - ten upomíná na fakt, že se jedná o sestavu vzájemně sladěných součástí. Dosahuje životnosti třiceti a více let. (Delší životnost zatím nelze potvrdit, protože se ve větším rozsahu používají teprve od roku 1975.)

 

Trvanlivost tohoto řešení je přímo závislé na vlastnostech jeho jednotlivých součástí a jejich vzájemné součinnosti. Proto je důležité dodržení předepsaného postupu aplikace. Nejednotný a nahodile sestavený systém nemusí splnit vaše očekávání - improvizátoři často neberou do úvahy všechny podmínky, kterými se povinně zabývá profesionál.

Kontaktní zateplovací systémy se používají pro tepelnou izolaci rodinných a bytových domů, postavených jak klasickou, tak panelovou technologií. Při správném výběru a aplikaci zaručují maximální užitek, bezpečnost a návratnost finančních prostředků. V Evropě se používají nejvíce.

 

Odvětrávané zateplovací systémy


Tvoří je tepelně izolační materiál připevněný k podkladu - většinou pomocí roštové konstrukce. Mezi tepelně izolačním materiálem a konečnou povrchovou úpravou (obvykle ve formě deskových materiálů) je několikacentimetrová vzduchová mezera. Odvětrávaný systém má stejnou účinnost jako kontaktní zateplovací systém, ale je výrazně dražší a našemu oku přijde nezvyklý. Mění vzhled objektu a nelze na něj běžně aplikovat omítku. Jeho výhodou je použití tzv. „suché" technologie.


Polystyren, vlna...

 

U kontaktních zateplovacích systémů si budete vybírat mezi systémy z pěnového polystyrenu a systémy z minerální vlny.


Pro použití pěnového polystyrenu hovoří hlavně jeho zpracovatelnost. Vycházíme-li z kubíkových cen, je levnější než minerální vlna a při práci s ním spotřebujete méně stěrkových materiálů. V Evropě se pro svou všestrannost používá nejčastěji.

 

Použití systému z minerální vlny ovlivňují požární předpisy. Jedná se především o fasádu s požární výškou větší než 22,5 metru. Pěnový polystyren v kontaktních systémech je sice samozhášivý, nicméně nad uvedenou požární výšku už ho použít nelze.

Naše služby
Reference
Certifikace
Podporujeme

Navštivte nás

Provozovna
Experior s.r.o.
Na Řádkách 12
789 01 Zábřeh na Moravě
ukaž na mapě

Zašlete nám poptávku

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle Podmínek užití.
© 2013 Experior s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Vytvořil by Fraggo.Net